Jeskyně Reed Flute

Jeskyně Reed Flute v Číně

Přibližně 180 milionu let stará, objevena před 1 200 lety a dlouhá cca 240 metrů – to je jeskyně Reed Flute v Číně. Je to jediná jeskyně svého druhu, takže světový unikát. Nachází se pod městě Guilin na jihovýchodě Číny.

Rákosová flétna, jak lze Reed Flute přeložit, se občas také nazývá jako Palác přírodního umění. Jeskyní protéká podzemní jezero, které na své hladině zrcadlí zbarvení stalagmitů, stalaktitů a kamenných sloupů různých tvarů a velikostí. Celý dojem ještě podtrhuje působivé osvětlení celého komplexu.

Při prohlídce jeskyně si tak připadáte jako v jiném světě plném zajímavých barevných kombinací. Na stěnách jeskyně můžete spatřit více než sedm desítek nápisů, přičemž ty nejstarší pocházejí až z druhé poloviny 8. století (dynastie Tang).

Ještě před 20 lety byla jeskyně vcelku nenápadným místem, o kterém věděli obyvatelé jižní a východní Číny. V současné době, s rozvojem internetu a turistu je však toto místo světoznámou turistikou atrakcí, takže v sezóně zde potkáte opravdu spoustu lidí.

Videoukázka některých snímků přímo z jeskyně

Obrázek: Youtube.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *