Playa del Amor

Skrytá pláž Playa del Amor v Mexiku

Toužíte po romantické dovolené na utajené pláži v Mexiku, kde není ani noha a vy si můžete v klidu vychutnávat koupání v průzračné laguně? Tak potom dál nečtěte. Teď vážně. Playa del Amor byla dlouhou dobu skutečně skrytá pláž do té chvíle, než o ní světové travel magazíny napsaly.

I přes to všechno je toto místo významné, a to především svoji stavbou. Mexická armáda zde na počátku 20. století dělala vojenské testy, a tím došlo vinou mohutných explozí k vytvoření zdejší skryté pláže.

Pláž Playa del Amor se nachází na souostroví Marieta Islands, které bylo v roce 2005 jmenováno národním parkem. Naleznete tu tisíce různých druhů ptáků a dalších živočichů, které sem mexická vláda rozhodla ukrýt s cílem ochránit je před lovem a rybařením.

Na místo se lze dostat krátkou plavbou skalním tunelem, což je jediná cesta na pláž. Jak už jsem psal, turisticky je toto místo již světoznámé, a to hlavně v období listopad až únor, kdy sem jezdí relaxovat turisté z celého světa.

Zdejší laguna je svojí stavbou z velké části schovaná ve stínu. To ale vzhledem k vysokým zdejším teplotám spíše oceníte. Není třeba zmiňovat, že zdejší voda je opravdu nádherná a písek je jemný. Koupání v krásnějším prostředí snad už ani neexistuje.

Obrázek: Wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *