Pláž Elafonissi

Nejkrásnější pláž v Řecku

Volba nekrásnější pláže je vždycky těžká – opírá se o subjektivní pocity každého z nás. Někoho nadchne lagunovitý vstup do vody, někdo ocení jemný písek, jiný zase ocení čistotu pláže. Nicméně se lze opřít o určitou statistiku a zkušenosti tisícovek jedinců, kteří vyjádří svůj názor. Proto i výběr nejkrásnější pláže v Řecku vychází z této subjektivní metodiky.

Pláž se nachází na Krétě

Kréta je ostrov jihovýchodně od Řecka. Kdybyste pokračovali dál na jih, dostanete se do Libye a Egypta. Čistě na východ byste potkali ostrov Kypr a na západě byste narazili na Maltu.

Nejkrásnější pláž v Řecku se jmenuje Elafonissi

A nachází se na východním cípu ostrova Kréta. Zkušenosti tisíců uživatelů potvrzují, že se jedná o nejkrásnější pláž v Řecku. Zamilujete si narůžovělý jemný písek a lagunovitý vstup do vody s průzračně modrým mořem. Zajímavostí je, že je tato pláž díky přílivu a odlivu pokaždé trochu jiná.

Mimo to ve s okolí pláže nachází i krásné rostliny rostoucí jenom na Krétě. V létě když vykvetou zde opravdu můžete pociťovat ráj na zemi. Však se podívejte na obrázky pláže Elafonissi sami.

Obrázek: Wikipedia.org

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *